Poznaj rodzaje kalendarzy

Koniec roku, to moment kiedy większość z nas myśli o zakupie kalendarza na kolejny rok. Firmy rozdają je swoim klientom, oraz pracownikom, reklamując tym samym swoją markę. Organizacje pożytku publicznego drukują kalendarze, z których sprzedaży przeznaczają dochód na cele charytatywne. Wszystkie kalendarze mogą pełnić funkcję dekoracyjną, nie tylko ścian domów, ale również biur, czy korporacji.

Rodzaje kalendarzy

Na rynku producenci oferują wiele rozwiązań odnośnie kalendarzy. Do najbardziej popularnych zaliczyć można:

-kalendarze książkowe

-kalendarze biurowe

-kalendarze ścienne

Wybór poszczególnego kalendarza, zależy od określenia celu w jakim będzie służył.

Kalendarze książkowe

Kalendarze tego typu stanowią terminarze. Dzięki nim można zaplanować każdy kolejny dzień, z określeniem co do godziny. Przypominają one rozmiarem książkę. Pomimo otaczającej nas cyfryzacji, oraz kalendarzy Google, do dziś mają one szereg zwolenników.Warto wiedzieć, że w tym kalendarzu można zapisywać dane adresowe osób bliskich, czy rodziny. Są również puste kartki na ważne dla nas zapiski.

Kalendarze ścienne

Kalendarze ścienne są często wybieranym typem zarówno do firm, jak i do domów. Mają one za zwyczaj 12 stron, ze względu na liczbę miesięcy. Na każdej stronie wydrukowana jest tematyczna grafika. Wraz ze zmianą miesiąca, zostaje ona zmieniona na inną tematyczną, wybraną przez nas. Rozpiski miesięcy są czytelne oraz przejrzyste.Kalendarze stanowią ozdobę, ponieważ przypominają rozmiarami plakat, lub mały obraz.

Kalendarze na nowy rok biurowe

Kalendarze biurowe można wyróżnić w trzech formach, jako stojące listkowe, oraz wiszące. Stojące najczęściej położone są na biurkach pracowników, lub szefów. Można w nich szybko i łatwo zapisać wszystkie ważne plany, nie wstając jednocześnie z krzesła. Są małe, oraz poręcznie w związku z tym nie zabierają zbyt dużo miejsca. Można je podzielić na jeden miesiąc, lub nawet trzy w kolumnie. Kalendarze biurowe to również piramidki, oraz podkładki na biurko. Wybór jest ogromny.